BT Korona

Wybierz grupę wycieczek

Biuro Turystyczne "Korona" informuje, że

- administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Biuro Turystyczne "Korona" Beata Miszczuk  z siedzibą przy ulicy 1 Maja 5, 58-580 Szklarska Poręba,

-Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy zawartej z Biurem Turystycznym "Korona" z siedzibą w Szklarskiej Porębie,

-Państwa dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom, w tym liniom lotniczym, autokarowym, promowym, hotelom, firmie ubezpieczeniowej, w tym Signal Iduna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Przyokopowa 31, agentom współpracującym z Biurem Turystycznym "Korona" Beata Miszczuk na podstawie umów agencyjnych, kontrahentom krajowym i zagranicznym, w celu realizacji umowy zawartej z Biurem Turystycznym "Korona" Beata Miszczuk

-podanie przez Państwa danych jest dobrowolne,

Macie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, jak również prawo do ich poprawiana.

Beata Miszczuk

BT Korona


Aktywnie w górach

powrót

NORDIC WALKING

Nordic Walking porywa świat do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu i staje się  coraz bardziej popularną formą spędzania  wolnego czasu.  Na licznych górskich szlakach Szklarskiej Poręby spotkać można turystów wędrujących z kijami bez względu na   wiek  i kondycję. Wysiłek fizyczny można tu połączyć i  z doznaniami estetycznymi.


WSPINACZKA SKAŁKOWA
W Szklarskiej Porębie i okolicy znajduje się wiele miejsc, które stwarzają dobre warunki do uprawiania wspinaczki. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora można poznać zasady  i zdobyć  umiejętności  posługiwania się  sprzętem  specjalistycznym i zastosować go  w praktyce . Trening można rozpocząć w Parku Linowym  lub w szkole wspinaczkowej „Quazar” a następnie wybrać się z instruktorem i dawką podniesionej adrenaliny w teren eksponowany „Śnieżnych Kotłów”.

 

SZKLARSKA PORĘBA NA DWÓCH KÓŁKACH
Więcej, szybciej a na pewno inaczej przemierzać  można górskie szlaki na dwóch kółkach. W Szklarskie Porębie do dyspozycji  cyklistów   mamy:
- 19 oznakowanych tras rowerowych
- 450 km  ścieżek dla rowerzystów  
- zjazd  na trasie - 8 km 
- najwyższy punkt na trasie na wysokości 1150 m n.p.m. 
- skale trudności tras od 1 do 5 
Do Szklarskiej Poręby zapraszamy  rowerzystów i kibiców na Festiwal Rowerowy. Na  imprezę  tą  zjeżdża się kilka tysięcy osób aby zobaczyć mistrzowskie  wyczyny:  Downhill, Dirt Jump Contest   
Dirt Best Trick Show i najbardziej widowiskową cześć festiwalu- Air Water Bike Show.

SPŁYWY KAJAKOWE
Liczne głęboko wcięte meandry, wielkie głazy i bystrza rzeki Kamiennej  są miejscem  widowiskowych spływów kajakowych .  Na wzburzonej, wiosennej rzece organizowane są zawody , które stanowią dużą atrakcję turystyczną Szklarskiej Poręby  i skupiają wzdłuż rzeki rzesze turystów.


NARCIARSTWO BIEGOWE 
Szklarska Poręba posiada  ok. 100 km tras biegowych. Dzięki niezwykłemu mikroklimatowi pokrywa śniegu  utrzymuje się   do późnej  wiosny. Miejsce to przyciąga zarówno turystów jak i zawodników.  Od wielu lat w Jakuszycach odbywa się Bieg Piastów -  najstarsza i największa masowa impreza w Polsce. „Stowarzyszenie Bieg  Piastów” przygotowuje i utrzymuje tereny biegowe. Trenują tu zawodnicy z Polski , Czech i Niemiec. Jakuszyckie trasy poleca m.in. Justyna Kowalczyk.

NARCIARSTWO ZJAZDOWE
Szklarska Poręba jest  największym ośrodkiem   narciarskim w polskich Karkonoszach. Centrum narciarstwa zjazdowego skupione jest na stokach Szrenicy. Miłośnicy  białego szaleństwa mają do dyspozycji nartostrady o zróżnicowanym stopniu  trudności  gdzie można jeździć na  nartach  i snowboardzie nawet do kwietnia. Do dyspozycji narciarzy jest: kilka   wyciągów  orczykowych , dwuodcinkowy   wyciąg  krzesełkowy i najdłuższy, najnowocześniejszy tego  w Polsce  „Karkonosz Express”.

                    
Biuro turystyczne Korona - Szklarska Poręba wycieczki tel. 75 717 29 99 | login